راهنمای بازسازی واحد اداری

با بازسازی واحد اداری می توانید به راحتی واحد اداری مد نظر را در برابر فرسودگی و تخریب های احتمالی در امان نگه دارید. البته گفتنی است که بازسازی چنین محیط هایی نه تنها برای افزایش استحکام و یا ایجاد رفاه اعضای فعال در این مکان می تواند گزینه ی مناسبی باشد بلکه برای مشتریان و کاربرانی که به واحد تجاری و یا اداری شما مربوط می شوند نیز از توجه بالایی برخوردار است. هیچ فردی به یک محیط اداری و تجاری فرسوده و تخریب شده برای انجام اقدامات مد نظر اعتماد نخواهد داشت.

هزینه های تاسیس و راه اندازی واحد های تجاری نو و جدید به مراتب بسیار زیاد است به همین دلیل اگر بودجه ی کافی برای این امر در دست نیست می توانید به راحتی با بهره مندی از خدمات بازسازی واحد اداری اقدامات لازم را در پیش بگیرید. برای بازسازی با بهره مندی از افراد کاردان می توانید به کیفیت مد نظر دست یابید، ما اینجا هستیم تا با هزینه های معقول و البته بازه ی زمانی بسیار کوتاه اقدامات لازم را انجام دهید به راحتی می توانید به تجربه و تخصص تیم فعال ما اعتماد کنید.

گزارش جذاب بازسازی یک واحد اداری در تهران را حتما بخوانید.

بازسازی واحد اداری می تواند به دلیل:

  • فرسوده بودن تجهیزات
  • نداشتن دکوراسیون و البته تاسیسات نامطلوب
  • نورپردازی نامناسب
  • کاربری نامناسب
  • طراحی غیر اصولی
  • سبک قدیمی

در اولویت قرار گیرد. یک تیم حرفه ای می تواند همه ی اقدامات مربوط را در مدت زمان بسیار کم نهایی کند. از آنجا که بازه ی زمانی کوتاه در چنین مکان هایی از توجه بالایی برخوردار است ، پس باید اصول ویژه ای در نظر گرفته شود.

بازسازی واحد اداری

روش های بازسازی واحد اداری

برای بازسازی واحد اداری می توان اقدامات لازم را به صورت :

  • کلی: بازسازی واحد اداری به صورت کلی در برگیرنده ی همه ی بخش های مربوط به یک واحد اداری خواهد بود. در این حالت ابتدا تخریب صورت گرفته و کل محیط تخلیه شده و اقدامات لازم دنبال می شود.
  • جزیی: بازسازی واحد اداری به صورت جزیی در برگیرنده ی فقط بخش های خاص می باشد که به طور جدی تخریب شده است. این نوع از اقدامات بازسازی زمانی مد نظر قرار می گیرد که بودجه ی کافی در دست نباشد. برای این منظور لازم است دستورالعمل های ویژه اخذ شود تا کمترین تخریب در سایر بخش ها ر حین بازسازی به وجود آید. گفتنی است که بازسازی واحد اداری جزیی معمولا نیازمند تخصص بیشتری می باشد.

در اولویت قرار داد. بودجه ی موجود و البته شرایط فعلی مشخص می کند که به کار گیری کدام روش می تواند بیشترین کارایی را داشته باشد.همکاران ما پس از حضور در محل و البته ارزیابی کلی می توانند برآوردی مشخصی از هزینه های درخواستی را در اختیار شما قرار دهد، با کسب راهنمایی و مشاوره ی لازم می توانید در این باره به راحتی تصمیم بگیرید. همکاران ما با توجه به نوع واحد تجاری و اداری می توانند طرح و دکوراسیون های مطلوبی برای چیدمان لوازم و اشیا در چنین واحدهای تجاری به شما معرفی کنند. هر مرحله ای که قرار است انجام شود با تایید نظر شما دنبال خواهد شد و در طول مدت زمان بازسازی واحد اداری می توانید نظارت کامل بر همه ی عملیات مربوط داشته باشید.

مزیت بازسازی واحد اداری

مراحل بازسازی واحد اداری

برای بازسازی واحد اداری اگر مراحل خاص به طور مطلوب دنبال نشود نمی توان به موفقیت دلخواه دست یافت. از مهمترین مراحلی که در بازسازی واحد اداری مد نظر قرار می گیرد می توان:

۱.تماس با شرکت مربوطه

۲.بازدید توسط کارشناس و البته دریافت پیشنهادات

۳.برآورد قیمت

۴.در صورت موافقت با هزینه، همچنین عقد قرارداد

۵. نقشه برداری

۶.طراحی

۷. تایید طراحی توسط کارفرما

۸. اجرا

را در اولویت قرار داد. با توجه به میزان تخریب و نقص موجود در ساختمان فعلی هر کدام از مراحل یاد شده می تواند به طور ویژه مد نظر قرار گیرد. برای رسیدن به کیفیت عالی در زمینه بازسازی لازم است تخصص و تجربه به طور کامل با هم ادغام شود. هر گز اقدامات مرمت را به افراد کم تجربه و یا بی تجربه نسپارید زیرا در این حالت مجبور خواهید بود که زیان و خسارت های گزافی را نیز به دلیل سهل انگاری و نادیده گرفتن شدن برخی از شرایط بپردازید.

شرکت های مختلفی در این زمینه فعالیت دارند، ولی با توجه به افزایش کلاهبرداران و سودجویان ، قبل از به کار گیری هر موسسه و یا شرکتی به منظور بازسازی سعی کنید بررسی لازم را انجام داده و تا نهایی نشدن همه ی اقدامات از پرداخت هزینه های کامل صرف نظر کنید.

مراحل بازسازی واحد اداری

بهره مندی از خدمات بازسازی واحد اداری

همین اکنون می توانید با ما با شماره های موجود در تماس باشید تا در مدت زمان بسیار کم اقدامات لازم در پیش گرفته شود.در صورت نیاز به اطلاع در مورد هزینه و مدت زمان لازم برای بازسازی، همکاران ما می توانند با حضور در محل و یک بررسی کلی و کسب اطلاعات اولیه از شما، برآوردی مشخص از هزینه های درخواستی و مدت زمان لازم برای نهایی شدن اقدامات مربوط در اختیار شما قرار دهند.

اگر بودجه ی کافی برای مرمت و بازسازی کلی و کامل را ندارید میتوانید اقدامات بازسازی جزیی را در پیش بگیرید و برخی از قسمت های واحدد مد نظر را که به طور جدی دچار تخریب گردیده است را در اولویت قرار دهید. در این صورت می توانید در هزینه های صرف شده به مقدار قابل ملاحظه ای صرفه جویی کنید. اطلاعات کامل در مورد طرح و نقشه ی مرمت در اختیار شما قرار داده می شود.

تفاوت بازسازی واحد اداری با ساختمان های مسکونی

بازسازی واحد اداری در مقایسه با واحدهای مسکونی نیازمند قت و تخصص بیشتر است زیرا این نوع از مکان ها بیشتر کاربردی بودند و هر سهل انگاری می تواند به مکانی نامطلوب منجر گردد.

پرسنل و اعضای یک واحد با حضور در یک مکان مطلوب می توانند انگیزه ی بهتری برای فعالیت داشته باشند به همین دلیل کارشناسانان ما با در اولویت قرار دادن کسب و کارهای موجود در نظر دارند که مناسب ترین گزینه ها را برای بازسازی واحد اداری در پیش بگیرند. در طول مدت زمان بازسازی ایجاد هرگونه اختلال در فعالیت کارکنان یک واحد اداری می تواند به مشکلات جدی منجر شود به همین دلیل لازم است اقدامات در مدت زمان بسیار کوتاه دنبال شده و در کوتاهترین مدت زمان به نتیجه برسد. واحدهای اداری که دارای مراجعین هستند باید شرایط ویژه ای داشت باشند که مورد توجه قرار گیرد، اگر یک واحد تجاری دارای هماهنگی مطلوبی نداباشد چگونه می تواند در نگاه اول توجه کاربران و ارباب رجوع را به دست آورد.

هزینه ی بازسازی واحد اداری

باید و نبایدهایی در مورد بازسازی واحد اداری

بازسازی واحد اداری به افراد کاردان و با تجربه در این زمینه بسپارید تا از نتیجه ی کار انجام شده راضی باشید، شما در صورتی می توانید اقدامات لازم را با هزینه ی معقول و مناسب در بازسازی واحد اداری به پایان برسانید که تخصص لازم در این مسیر را داشته باشید.

در بازسازی توجه به نورپردازی یکی از مهمترین نکاتی است که در حین طراحی یک نقشه ی ابتدایی باید مورد توجه قرار گیرد. کارشناسان ما با حضور در مکان و شناسایی کمبود و تخریب های موجود به راحتی می توانند یک برنامه و طرح کلی برای انجام اقدامات لازم را مد نظر قرار دهند، شما می توانید جزییات لازم در مورد این طرح را به دست آورید. بازسازی واحد اداری علاوه بر اینکه می تواند در مقاوم سازی آن نقش مهمی داشته و عاملی در برابر فرسودگی آن باشد، به دلیل ایجاد دکوراسیون و نمای داخلی و بیرونی مطلوب می تواند به طور ویژه یک محیط قدیمی و خشک را به فضایی آرام بخش تبدیل کند. با این اقدام به راحتی به رضایت ارباب رجوع و پرسنل فعال خواهید رسید.

محیط دفتر بازسازیکار نقش بسیار مهمی در فعالیت اعضای یک شرکت و یا یک واحد تجاری دارد.

به کار گیری درب و پنجره های عایق صدا در واحد های اداری و تجاری به ویژه اگر در مکانی شلوغ و پرتردد متمرکز باشد یک امر الزامی است، زیرا در این حالت می توان تمرکز پرسنل و اعضای یک شرکت و یا یک موسسه را به مقدار قابل ملاحظه ای افزایش داد. ما اینجا هستیم تا شما به راحتی بتوانید اقدامات بازسازی واحد اداری را در اولویت قرار دهید. هزینه های درخواستی توسط کارشناسان ما را می توانید با شرکت های مختلف مقایسه کنید، خواهید دید که ما هزینه ای بسیار مقرون به صرفه ای را مد نظر قرار داده ایم، این امر با توجه به شرایط اقتصادی فعلی می تواند برای بسیاری از کاربران گزینه ی ایده الی باشد.

بازسازی واحد اداری

چه سبکی از طراحی  الان بیشتر برای دفتر استفاده می شود؟

استفاده از سبک پلان باز یا Open Plan الان نوین ترین متد روز طراحی دفاتر کار است.

فضایی با دید حداکثری و دلبازی زیاد.

دیوایدر های فضاها از جنس شیشه بوده و محیط های کوچک بسته ای هم شکل می گیرند که خلوت کارکنان درونگرا را شکل دهند.

فضاهای بازی و استراحت کوتاه مدت، فضاهای جلسات مدرن و راحت، فضاهای سبز داخل واحد ها و هزاران ایده دیگر را از شرکت آمود ابنیه بخواهید.

ما بهترین طراحی و اجرا را به منصفانه ترین قیمت به شما ارائه می دهیم.


احتمالا مطالب زیر هم برای شما جذاب هستند: