معرفی بازسازی نما

برای بازسازی نما باید اصول و شرایط ویژه ای در اولویت قرار گیرد تا بتوان به هماهنگی مطلوبی بین دکوراسیون داخلی و خارجی دست یافت. در ادامه در نظر داریم اطلاعات کاملی در مورد بازسازی نما و البته مراحل این اقدام در اختیار شما قرار دهیم، با ما همراه باشید.

بازسازی می تواند با صرف هزینه های مقرون به صرفه و مطلوب ساختمان های قدیمی را به ساختمان های نو و شیک تبدیل کند به شرط آنکه اصول کار در اولویت قرار گیرد. تیم فنی و کاردان ما با بهره مندی از تخصص و تجربه ی کافی در این زمینه موفق شده اند که همواره رضایت کاملی در بازسازی نما به دست آورند. شما می توانید همین اکنون اقدامات لازم برای بازسازی ساختمان به ویژه بازسازی نما را با ما نهایی کرده و در کوتاهترین مدت زمان به دکوراسیون بیرونی دلخواه دست یابید.

هزینه ای که برای این منظور صرف خواهد شد، ارزش آن را دارد زیرا در نگاه اول یک بنا از لحاظ نمای بیرونی آن قضاوت می شود وقتی ظاهر آن شیک و با کشوه نباشد هیچ فردی تصور نخواهد کرد که نمای داخلی آن می تواند با در نظر گرفتن دکوراسیون و طرح ویژه ساخته شود. همکاران و کارشناسان ما با حضور در محل به راحتی می توانند پس از یک ارزیابی کلی اطلاعات کاملی در مورد هزینه ی درخواستی و البته مدت زمان لازم برای بازسازی نما را در اختیار شما قرار دهند.

همه ی اقدامات لازم برای بازسازی را به ما بسپارید ما اطمینان کامل را برای شما فراهم می کنیم که در مدت زمان بسیار کم می توانید به تغییرات دلخواه در ساختمان مد نظر برسید.

بازسازی نما

دلایل بازسازی نما

برای بازسازی نما دلایل مختلفی در ذهن کارفرما می تواند باشد که مهمترین آنها :

۱-مستحکم سازی نما

۲-زیباسازی نما

۳-تغییر کاربری ساختمان

در نظر گرفته می شود. به راحتی می توان با صرف هزینه ی مطلوب برای تغییر نمای بیرونی ساختمان، به ظاهری شیک و باشکوه برای ساختمان خود دست یابید. در بسیاری از مواقع به ویژه ساختمان های قدیمی، بازسازی نما یک امر الزامی است زیرا تخریب های بسیاری می تواند به راحتی ظاهر ساختمان را نامطلوب نشان دهد.

با بهره مندی از خدمات بازسازی می توان به راحتی ایراد و نقص های موجود در نمای بیرونی خانه ها را برطرف ساخت.

نمای ساختمان داری یک طول عمر خاصی است و بعد از گذر زمان به دلیل شرایط اقلیمی می تواند کارایی خود را از دست دهد و اگر اقدامات لازم برای مرمت آن در زمان مشخص صورت نگیرد با گذر زمان مجبور به پرداخت هزینه های گزافی خواهید بود.

با مرمت ساختمان نه تنها می توانیم در زیبایی و با شکوه به نظر رسیدن آن گام موثری برداریم، بلکه به آسانی می توان استحکام و مقاومت آن را نیز افزایش داد. کیفیت نامطلوب مصالح به کار رفته در نمای بیرونی ساختمان در حین بازسازی نما می تواند به خسارت های مالی و جانی جبران ناپذیری منجر شود به همین دلیل به شدن توصیه می گردد که اقدامات مربوطه را به افراد کاردان بسپارید تا به طور کامل از کیفیت کار انجام شده مطمئن باشید.

سقوط مصالح به کار رفته در نمای بیرونی به ویژه در سال های اخیر یکی از بزرگترین مشکلات است که توانسته دردسرهای بسیار زیادی به همراه داشته باشد. قرار است برای خرید و البته به کار گیری این مصالح در تعمیر و بازسازی نما هزینه صرف کنید به همین خاطر سعی کنید با افراد کاربلد در این زمینه در ارتباط باشید تا بتوانید به امنیت و ایمنی بیشتر دست یابید.

دلایل بازسازی نما

اهمیت بازسازی نما

با بازسازی نما می توان ارزش ساختمان فعلی را به مقدار قابل ملاحظه ای  افزایش داد. شما در صورتی می توانید در مراحل مربوط به مرمت و بازسازی ساختمان موفق باشید که دستورالعمل های لازم را به خوبی در پیش بگیرید و این امر نیازمند تخصص و تجربه می شود. افراد کم تجربه و یا بی تجربه در این زمینه نه تنها نمی توانند ما را به اهداف مان در بازسازی نبرسانند بلکه با سهل انگاری سبب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی نیز خواهند بود.

زمانی که یک ساختمان و یا یک سازه نمای ظاهری و بیرونی شیک و با شکوهی داشته باشد در نگاه اول می تواند توجه افراد را به سوی خود جلب کند. با استفاده از گزینه های مرمت و بازسازی می توانید طول عمر ساختمان مد نظر را افزایش دهید. قابل توجه است که نمای ساختمان باید به گونه ای تغییر یابد که بتواند ساختمان های مسکونی و اداری و البته تجاری را به راحتی برای کاربر مشخص کند. برای بازسازی نما دکوراسیون های مختلف در دست است که پیشنهاد می کنیم در ابتدا نمونه های موجود را مشاهده کنید و سپس بر اساس سلیقه ی فردی خود یکی از مناسب ترین گزینه ها را در اولویت قرار دهید.

دکوراسیونی که برای تزیین نمای بیرونی یک ساختمان مسکونی و یا یک رستوران در نظر گرفته می شود بسیار متفاوت می باشد. با توجه به نوع ساختمان مد نظر تیم کارشناس ما نمونه های متلفی از طرح ها را در اختیار شما قرار خواهند داد، در این صورت می توانید ایده های مطلوبی برای نمای ساختمان خود به دست آورید.

اهمیت بازسازی نما

مراحل بازسازی نما

برای بازسازی نما باید مراحل ویژه ای مد نظر قرار گیرد که مهمترین آنها :

  1. طراحی
  2. انتخاب مصالح
  3. اجرا

می باشد. طرحی که برای بازسازی با در نظر گرفته شود به گونه ای توسط یک معمار خلاق مد نظر قرار می گیرد که کمترین تخریب را در شرایط فعلی برای رسیدن به نمای بیرونی مد نظر انجام دهد. نما و ظاهر یک ساختمان در واقع جزیی از خاطره شهر تلقی می گردد، به همین دلیل هر طرحی که قرار است انتخاب شود باید سازگاری کافی با محیط اطراف نیز داشته باشد.

انتظار نداشته باشید که با به کارگیری مصالح نامطلوب بتوانید به نمای بیرونی دلخواه در بازسازی دست یابید، مصالح بی کیفیت در آینده به جز دردسر و تخریب زودرس هیچ منفعت خاصی به همراه نخواهد داشت. به همین دلیل همکاران ما قبل از هر گونه اقدامی در نظر دارد که مصالحی با کیفیت را در اولویت قرار دهند. در انتخاب هر یک از مصالح به کار رفته لازم است شرایطی از جمله :

  • اقلیم منطقه
  • کاربری ساختمان
  • بودجه کارفرما
  • همسایگی ها و مجاورت ها
  • ضوابط شهرداری

به طور جدی بررسی گردد.

اجراd نما برای یک ساختمان قدیم با یک ساختمان تازه تاسیس بسیار متفاوت است.

در ساختمان های قدیمی اگر برخی دستورالعمل از قبل در نظر گرفته نشود می تواند همه ی هزینه ی صرف شده را به باد دهد.

مراحل بازسازی نما

هزینه ی بازسازی نما

هزینه ای که برای بازسازی نما با توجه به شرایط موجود و البته انتظارات کارفرما متفاوت می باشد. قبل از انجام هر گونه اقدامی با یک بررسی کلی می توان برآوردی از هزینه را در اختیار کارفرما قرارداد. بدون تردید اگر به دنبال نماهای شیک و منحصر به فردی در حین بازسازی هستید نیازمند صرف هزینه بیشتری خواهید بود.

با هر بودجه ای که دارید می توانید اقدامات بازسازی نما را در پیش بگیرید، کارشناسان ما با در نظر گرفتن تجربه ای که در این زمینه دارند به راحتی می توانند پیشنهاد های مطلوبی برای کاهش هزینه های نهایی در اختیار شما قرار دهند. مطمئن باشید اقدامات بازسازی توسط افراد بی تجربه به هزینه های بسیار زیادی منجر خواهد شد. هرگز به منظور کاهش هزینه های بازسازی نما از مصالح بی کیفیت استفاده نکنید زیرا در این صورت مجبور خواهید بود در مرحله ی بعدی هزینه ی گزافی را به عنوان زیان و خسارت های به وجود آمده متحمل شوید، پس سعی کنید در همان مرحله ی اول با در نظر گرفتن اصول و دستورالعمل های لازم ، مراحل بازسازی را دنبال کنید.

باید و نبایدهایی در مورد بازسازی نما

در بازسازی نما ساختمان های بسیار قدیمی و تاریخی معمولا از نمای شیشه ای استفاده می شود تا طرح معماری ساختمان دست نخورده باقی بماند، این مورد برای سازه های هایی که از نظر تاریخی حائز اهمیت هستند از توجه بسیار زیادی برخوردار است. شیشه یک متریال خاص و خنثی می باشد که به راحتی می تواند با سایر متریال و مصالح دیگر همخوانی خوبی داشته باشد، به همین دلیل در بازسازی نما می توان از مزیت آن بهره مند شد.

شرکت و موسسات مختلفی در زمینه بازسازی فعالیت دارند ولی در انتخاب چنین موسساتی حتما بررسی لازم را انجام دهید زیرا کلاهبرداران بسیاری نیز هستند که با جمع آوری افراد کم تجربه در صدد کسب سود های کلان  و فریب کارفرمایان در زمینه ی مرمت ساختمان ها هستند.

شرکت آمود ابنیه تجارب زیادی را در زمینه طراحی و اجرای نماهای کلاسیک و مدرن با مصالح مختلف را دارد.

پس با خیال راحت می توانید تمامی مراحل کار را به ما بسپارید.

برای مشاهده مطلب طراحی نمای مدرن به لینک زیر مراجعه کنید:

طراحی نما مدرن


مطالب زیر را هم بخوانید. احتمالا برایتان جذاب است: